Deklaracja Dostępności dla strony internetowej BIP Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do http://bip.sp5.zawiercie.edu.pl/.

  • Data publikacji strony internetowej: 2018-05-12.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-02-08.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

•Część załączonych dokumentów może nie posiadać warstwy tekstowej - są skanami dokumentów.

•Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

•Niektóre dokumenty (skany) zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-02-08.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Dokumentu zawierającego wynik przeglądu, badania lub audytu dostępności cyfrowej strony internetowej lub aplikacji mobilnej - https://wave.webaim.org/report#/http://bip.sp3.zawiercie.edu.pl/

•Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych.

•Na stronie zastosowano możliwość zmiany kontrastu, w tym ustawień dzień/noc.

•Na stronie istnieje mechanizm, który umożliwia pominięcie bloków treści powtarzanych na wielu stronach internetowych.

•Strona posiada mechanizm zmiany wielkości czcionki.

•Strona posiada mechanizm zmiany układu strony.

•Strona posiada mechanizmy kontroli historii zmian.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Grzegorz Franelak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 32 67 22 865. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu.

Budynek Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu znajduje się przy ulicy Ignacego Paderewskiego 49. W odległości ok. 20m od wejścia głównego do budynku znajdują się dwa przystanki ZKM: w stronę centrum miasta oraz w stronę osiedla Warty. Rozkład jazdy autobusów poszczególnych linii jest udostępniony na przystankach autobusowych oraz na stronie internetowej ZKM.

Do budynku prowadzi 5 wejść:.

1.Wejście główne, od strony ulicy Paderewskiego, ze schodami i z podjazdem dla osób o specjalnych potrzebach, z podziałem na wejście 1A i wejście 1B.

2.Wejście od strony parkingu, do którego prowadzą schody.

3.Trzecie wejście od strony parkingu przeznaczone jest tylko dla pracowników szkoły.

4.Czwarte wejście (bez schodów) prowadzi na boisko szkolne oraz plac zabaw.

5.Wejście nr 5 przeznaczone jest dla pracowników kuchni oraz dostawców towaru.

Budynek posiada parking z wjazdem od ulicy Paderewskiego, z zatoczką do wymijania się pojazdów. Przed budynkiem od ulicy Paderewskiego usytuowana jest zatoczka z możliwością parkowania pojazdów. Budynek nie posiada miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Budynek składa się z 3 kondygnacji:.

•poziom 0 – szatnie, świetlica szkolna, jadalnia, gabinet kierownika świetlicy, kuchnia wraz z zapleczem kuchennym, sale lekcyjne nr: 30,31,32 oraz 27-mała salka gimnastyczna.

•poziom I – sale lekcyjne nr: 1, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11; biblioteka szkolna, pokój nauczycielski, sekretariat szkoły, gabinet dyrektora szkoły, sala gimnastyczna.

•poziom II – sale lekcyjne nr: 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 22, 23, 24; gabinet pedagoga, gabinet pielęgniarki szkolnej, Izba Pamięci Narodowej.

W budynku poziomy połączone są schodami bez udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Szkoła nie dysponuje windami, pochylniami, platformami, pętlami komunikacyjnymi itp.

Toalety znajdują się na poziomie I i II z podziałem na część męską i damską. Do dyspozycji pracowników szkoły dostępna jest toaleta na I poziomie. Toalety nie są przystosowane dla osób ze specjalnymi potrzebami.

Na podstawie zarządzenia dyrektora szkoły do budynku ma prawo wejść osoba z psem asystującym/przewodnikiem. Nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego.

Przy wejściu do budynku znajduje się dzwonek, który powiadamia pracowników o chęci wejścia osoby z zewnątrz do budynku. Zainstalowany jest również domofon podłączony do świetlicy szkolnej oraz sekretariatu szkoły. Dyrektor szkoły ma możliwość wyznaczenia osoby do pomocy w pokonywaniu barier utrudniających przemieszczanie się na terenie budynku.

Możliwości wejścia z psem asystującym/przewodnikiem.

Brak załączników.

Opis zmianDataOsobaPorównaj
Artykuł został utworzony. poniedziałek, 08 luty 2021 20:07 Grzegorz Franelak
Artykuł został zmieniony. poniedziałek, 08 luty 2021 20:53 Grzegorz Franelak Porównaj
Artykuł został zmieniony. sobota, 13 luty 2021 12:36 Grzegorz Franelak Porównaj
Artykuł został zmieniony. sobota, 13 luty 2021 12:38 Grzegorz Franelak Porównaj
Artykuł został zmieniony. sobota, 13 luty 2021 13:05 Grzegorz Franelak Porównaj
Artykuł został zmieniony. sobota, 27 marzec 2021 21:04 Grzegorz Franelak Porównaj